В корзину добавлено

Количество:

Фасовка:

Цена:

(067) 105-93-17

(066) 930-19-07

Перезвоните нам

analitik@edinstvo.pl.ua

Годування кроликів повноцінними комбікормами

         Кролівництво останнім часом набирає все більшої популярності. Цьому сприяють декілька чинників. По-перше, такий вид діяльності не вимагає особливих витрат, однак приносить достатньо прибутку. По-друге, при вмілому веденні виробництва і налагодженому збуті можна отримувати прибуток не тільки від продажу м'яса, але й продажу супутньої продукції - шкірки.

         Оскільки до біологічних особливостей кролика відносяться інтенсивне розмноження і висока скоростиглість молодняку, ця тварина висуває високі вимоги до годівлі, які мають бути повноцінним. Говорячи про утримання кроликів в неволі, і неможливості забезпечити природність існування, необхідно пам'ятати, що брак тих чи інших елементів при харчуванні може негативно впливати на зростання чи розвиток кролика. Здоров'я, зовнішній вигляд, якість вовни кролика, його ріст і розвиток, а також імунітет на всі 90 відсотків залежать від раціону харчування. Неякісна кормова база може навіть, не зашкодивши прямо, вплинути побічно. Наприклад, значно збільшить кормову конверсію або значно подовжить технологічний цикл. Відхилення навіть в одному компоненті корму може викликати підвищену захворюваність або інші, не менш неприємні проблеми. Якщо в раціоні буде відсутня достатня кількість необхідних поживних речовин і вітамінів, то тварини будуть рости хворими і неактивними. При недостатньому за кількістю та незбалансованому годуванні виникають авітамінози, захворювання кісток, порушення обміну речовин, зниження продуктивності, скорочується термін використання тварин для відтворення, збільшується загибель. При неправильному годуванні молоді тварини пізніше досягають статевої зрілості, мають низьку плодючість, часто абортують, народжують невелику кількість, і то нежиттєздатних, кроленят. Самці, яких не годували правильно, виробляють неякісну насінну рідину, в результаті чого багато кролиць залишаються незаплідненими. Повноцінне і збалансоване харчування кролика є запорукою його здоров'я.                      

          Крім того, нерідко власники зацікавлені в максимально швидкому наборі маси тіла тварини, а розгодувати кролика травою і сіном вельми проблематично. Також варто пам'ятати, що велику частину сіна тварини просто затоптують, з'їдається лише третя частина. Правильне ж годування забезпечує швидкий темп зростання в перші тижні життя маленьких кроленят. Чим коротший термін досягнення необхідної маси тварини, тим менше витрата корму, на одиницю продукції. У такому випадку оптимальним рішенням стає збалансований комбікорм для кроликів, використання якого значно скорочує трудові та матеріальні витрати на їх харчування, а також забезпечує більш швидкий набір ваги кролика при споживанні меншої кількості кормів. Крім того, харчування кроликів збалансованим комбікормом знижує ризик розвитку у них шлунково-кишкових захворювань, що виникають внаслідок отруєння токсичними грибами, нерідко вражаючими інші види кормів.

   Повнораціонний комбікорм для кролів являє собою повністю збалансований склад, що включає всі необхідні для життєдіяльності тварини компоненти, які в залежності від ситуації можна доповнювати вітамінами, комплексом макро і мікроелементів та іншими профілактичними добавками. Основою комбікормів для кроликів різного віку є мелені зернові, з яких найбільш кращі пшениця, овес, ячмінь та кукурудза. Зернова група складає від 30 до 45 відсотків маси корму. Компоненти другої групи складових комбікорму відрізняються високим вмістом білка, необхідного для швидкого зростання і набору маси кролика. До таких інгредієнтів відносяться: соєва та соняшникова макуха, пшеничні висівки, соєвий шрот, кормові дріжджі. Крім того, до цієї групи компонентів обов'язково входить вітамінно-трав'яне борошно, яке, за відсутності в раціоні кролика свіжого сіна, повинно становити мінімум третю частину всього обсягу комбікорму.

Стан імунітету безпосередньо залежить від кишкової мікрофлори - кролики не виняток з цього правила. Відповідно, для нормальної життєдіяльності кишкових бактерій кроликів потрібна трава. Вченими виявлено подібність у будівлях молекул хлорофілу і гемоглобіну, з різницею лише в центральному атомі - у хлорофілу це магній, у гемоглобіну - залізо. Тому не дивно, що хлорофіл впливає на кров схожею з гемоглобіном дію, підвищуючи кисневий рівень, прискорюючи обмін азотом. Також хлорофіл зміцнює мембрани клітин, сприяючи формуванню сполучної тканини, і відповідно, сприяє регенерації тканин і прискорює фагоцитоз, посилюючи імунну систему. Виходячи з цього, вітамінно-трав'яне борошно є одним з основних інгредієнтів якісного комбікорму, використовуваного для годування кроликів. Готують його з свіжоскошеної люцерни або конюшини при короткочасному впливі нагрітого повітря, що не впливає на збереження наявних у траві вітамінів та поживних речовин. Вітамінно-трав'яне борошно, приготоване таким способом, за поживністю і змістом каротину помітно перевершує борошно з хорошого вітамінного сіна тіньової сушки. Завдяки наявності цілого комплексу корисних речовин - протеїну, макро і мікроелементів, каротину і деяких інших компонентів, трав'яне борошно надає позитивну дію на ріст і життєздатність молодняку і дорослих тварин, їх плодючість і стійкість проти хвороб. У свіжоприготовленому борошні хорошої якості міститься до 17-20% протеїну, а також каротину та іншіх вітамінів. У комбікорм трав'яне борошно вводять в кількості 30-40% від маси корму.


       Третьою обов'язковою складовою промислового комбікорму для кроликів є збалансований вітамінно-мінеральний комплекс, до складу якого входить вапняк, кухонна сіль, фосфат, а також спеціальний премікс для кроликів.

        Годування кроликів комбікормом допускає двох або триразове годування з обов'язковим застосуванням води. В середньому, на одного дорослого кролика в рік витрачається близько 50 кілограмів комбікорму. Перегодовування або недокорм призведуть до погіршення племінних і продуктивних властивостей кролика. Тому правильне годування - це годування за нормами і з урахуванням фізіологічного стану тварини, його ваги, продуктивності, а також сезону.

       При годуванні кроликів потрібно дотримуватися таких основних правил:

·         роздавати корм в чітко певний час;

·         замінювати один корм іншим поступово, протягом 5-7 днів;

·         перші два тижні після відсадження кроленят давати ті ж самі корми, які вони отримували, перебуваючи під кролицею.

       До переваг сухого типу годівлі можна віднести:

• збалансованість раціону кролика по вмісту клітковини, енерго-протеїнового співвідношенню, комплексу необхідних амінокислот, вітамінів і мінералів;

• швидка відгодівля кроликів при їх вирощуванні на м'ясо;

• мінімальний час обслуговування тварин;

• простота зберігання і транспортування корму;

• зниження витрат і висока конверсія корму.

Рецепт комбікорму для кроликів необхідно підбирати залежно від віку та фізіологічного стану тварини. Для лактуючих кролиць і відсаженного молодняка необхідний більш поживний склад. Важливо стежити, щоб гранули корму були високої якості і мали достатньо клітковини. В іншому випадку вони будуть перетиратися в пил, його тварини не їстимуть. Негативний вплив розшарованого на фракції комбікорму в тому, що виникає в цьому випадку пил здатний подразнювати слизову оболонку тварини. Через деякий час може розвинутися алергія, яка загрожує навіть загибеллю кролика. Саме тому на кормовій базі економити не варто. Помилковою є думка, що кролів можна годувати комбікормами для інших видів тварин і птахів. Насправді це не так. Наприклад, у кормі для домашньої птиці міститься багато елементів, шкідливих для тварин: дрібні камені, мушлі, домішки. Все це шкідливо для кролів у будь-якому віці і негативно відбивається на роботі травного тракту, саме тому ГК «Єдінство» рекомендує застосовувати спеціальні повнораціонні гранульовані корми торгових марок «Щедра нива», «Топ корм», «Просто корм», «BestMix». Данні корми містять повний набір вітамінів і мікроелементів, а також необхідну кількість сирого протеїну, клітковини і кальцію. Рецептури комбікормів для різних віків тварин відрізняються за складом і розраховані відповідно до фізіологічних потреб різних вікових груп. Фахівці групи компаній «Єдінство» не застосовують у виробництві комбікормів антибіотики і різного роду стимулятори росту.

        Інтенсивність росту кроликів визначається спадковістю, але на зростання сильно впливає годування. Правильне годування дозволяє при мінімальних витратах кормів повністю задовольнити потребу організму в поживних речовинах і отримати при цьому оптимальну кількість і високу якість продукції кролівництва. ГК «Єдінство» наголошує, якісні повноцінні комбікорми - найкраще рішення, якщо ви бажаєте отримати виключно хороші результати відгодівлі і прибуткове господарство.