- Графік роботи: ПН. - ПТ. з 9:00 до 18:00
- Наші контакти:
- distribution@ie.net.ua
Риби


Серед переваг розведення коропових можна виділити відмінне звикання риби до водоймищ, невибагливість до харчування і високі темпи приросту. Одомашнений дикий сазан має високоякісне м'ясо з 20% протеїну та 10% жиру, а плодючість досягає 1,5 млн ікринок від однієї самки. Коропові витримують неблагоприємний кисневий режим під час вирощування і перевезення, і, дозволяють сумісне вирощування з лином, карасем та іншими видами. Для розведення коропових необхідно знати деякі нюанси, щоб отримати бажаний результат.
Технологія
В південних регіонах частіше практикують дворічний термін вирощування коропа, а в північних – трирічний. Для зариблення використовують басейни, штучні, природні водойми та рибники (огороджені ділянки акваторії).
Для зариблення використовують басейни, штучні, природні водойми та рибники (огороджені ділянки акваторії).
Басейни повинні мати глибину 100 см і об’єм не менше 15 м3. Короп добре приживається до різних умов, тому для виготовлення штучних водойм можна використовувати пластик, бетон, кераміку, дерево, але обов’язково мають бути система зливу, компресор, фільтри, аератори та стерилізатори. Перевагою цього способу вирощування є можливість регулювання температури, циркуляції води та концентрації кисню. Зариблення необхідно проводити коли утворилася мікрофлора.
Розведення коропів у ставках більш трудоємкий процес, оскільки передбачає ретельну очистку, забезпечення рослинним кормом, але не вимагає значних капіталовкладень. Можна створювати штучні водоймища, однак підготовка займає близько року. Ставок поглиблюють до 1,5 м, дно ущільнюють з допомогою бетону та піску, які накривають каучуковою плівкою, далі заповнюють водою і розводять зоопланктон для створення біоценозу.
В межах акваторії можна облаштовувати сітчасті рибники (клітки) для виробництва товарної риби. Для цього формують прямокутні мішки з капронової сітки з комірками 6,5-10,0 мм, які прикріплюють до плавучої рами з поплавками (металічні бочки 100-200 л). Зариблення проводять цьоголітками з щільністю посадки 200 екз/м2. Для приваблення дрібних безхребетних і комах забезпечують нічне штучне освітлення й аерацію з допомогою компресорів.
Молодняк
Для розведення коропових бажано придбати мальків на фермах, які добре себе зарекомендували. Завчасно необхідно поцікавитися наявністю дозвільних документів, зареєстрованих хвороб і можливих епідемій. Індивідуальна вага місячних мальків має становити 2,0-4,0 г. Досвідчені рибоводи рекомендують купляти однорічного малька, який перезимував.
Менеджмент
Коропові найкраще споживають і засвоюють їжу за температури 20-27°С. При відгодівлі високобілковими кормами оптимальна температура води 29-32°С, при використанні низькопротеїнових – 26-27°С.

Оптимальні значення санітарного стану води передбачають вміст сухого залишку не більше 25 мг/л, кисню – не менше 5 мг/л, вуглекислого газу – до 25 мг/л, нітритів – до 0,05 мг/л, нітратів – до 2 мг/л, фосфатів – 0,5 мг/л, заліза – 2 мг/л, загальна жорсткість – 2-6 мг/екв/л, рН – 6,5-8,5 та повну відсутність сірководню.
Особливу увагу звертають на умови зимівлі: водойма повинна мати незамерзаючий шар і достатню аерацію.
За екстенсивної системи в перший рік мальків вирощують при щільності 60 тис.екз./га, на другий – 10 тис. екз./га, на третій – 2,5-3,0 тис. екз./га. Слід відмітити, що кожна зимівля призводить до втрат 10-20% маси тіла, загибелі риби та здорожчання продукції.
Годівля
Екстенсивна система годівлі передбачає розведення коропів без підгодівлі за рахунок запасів природнього корму. Перевагою цього способу є відсутність витрат на концентрати, а недолік – потреба значної площі акваторії.
При напівінтенсивній системі годівлю здійснюють вуглеводистими кормами (пшениця, кукурудза), а протеїнове харчування риба забезпечує самостійно, за рахунок біопланктону, безхребетних організмів, тощо. Для збільшення кількості природнього корму облаштовують дафнієві ями, які канавами сполучені з основними водоймами. Ця система дозволяє ефективніше використовувати водні площі, збільшує вихід дворічок, але залежність протеїну від пори року знижує прирости коропових.

Інтенсивна система вирощування передбачає використання повнораціонних комбікормів з високим рівнем протеїну, які підвищують продуктивність площі водойми, азот і фосфор, що виділяється при перетравлюванні корму сприяють розвитку натурального корму, тому якість водного середовища покращується, а кількість фекалій у воді знижується. В результаті отримують коропа вищої ваги, стабільне виробництво продукції та прибутку. Витрати корму для мальків становлять 100% від маси риби, а для дорослих – 2,8-3,0 %. Слід відмітити, що вища щільність посадки рибного матеріалу вимагає додаткової аерації води, оскільки зниження її якості буде сприяти розповсюдженню мікроорганізмів та загибелі риби.